Regulamin

REGULAMIN
Nazwa: III WALIMSKI PÓŁMARATON GÓRSKI

Organizator: Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu i OLO Team

Partnerzy: Gmina Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu,

Cel imprezy: Propagowanie biegów górskich na terenie Gór Sowich Popularyzacja i upowszechnianie biegów przełajowych Promocja Gminy Walim Ukazanie piękna Parku Krajobrazowego Gór Sowich Możliwość spędzenia aktywnie czasu z całymi rodzinami.

Termin i miejsce: 20.10. 2018r. (sobota) Start: 11:00 Biuro zawodów od 08:00 do 10:30 Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu ul. Boczna 8a

Warunki Uczestnictwa: Udział w PÓŁMARATONIE dla osób powyżej 18 roku życia, kobiet i mężczyzn, i uiszczeniu opłaty startowej w kwocie 60zł na konto organizatora: III Walimski Półmaraton Górski ul.Boczna 8a, 58-320 Walim. Opłata raz wpłacona nie podległa zwrotowi, natomiast istnieje możliwość przepisania numeru startowego na innego zawodnika. Z opłaty startowej zwolnieni są wszyscy mieszkańcy Gminy Walim.

Konto Bankowe: PKO BP nr 23 1020 5095 0000 5202 0137 2580 Tytułem: III Walimski Półmaraton Górski, imię nazwisko i rocznik (osoby biorącej udział w zawodach)

Wpłaty i rejestracja internetowa do dnia: 01.10.2018r. Osoby wpłacające przelewem, powinny okazać w biurze zawodów dowód wpłaty oraz legitymować się dowodem osobistym, policjanci legitymacją służbową. W ramach wpisowego uczestnicy mają zagwarantowane:  pakiet startowy tj( numer startowy, agrafki i coś fajnego) – pomoc medyczną, GOPR  pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, poczęstunek dobrą zabawę (Szczęśliwy numerek – wesołe nagrody… ) – po ukończeniu trasy okolicznościowy medal lub statuetka ( w zależności od pozyskanych środków)
Na trasie będą punkty żywieniowe + woda i cola oraz punkt kontrolny.

UWAGA !!! Istnieje możliwość zapisów i wpłaty 20.10.2018r. bezpośrednio w biurze zawodów do godziny 10:30, PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU TELEFONICZNYM Z ORGANIZATOREM !!! Bez uzgodnienia telefonicznego, nie będzie możliwości wzięcia udziału w zawodach!!! Opłata startowa w dniu zawodów: 90 zł lecz bez gwarancji pełnego pakietu startowego. Każdy zawodnik podpisuje oświadczenie woli o starcie na własną odpowiedzialność.
Trasa: Trasa liczy dokładnie 22km, limit czasowy na ukończenie biegu to 3,5 godz. Przewyższenia pozytywne: 643 m Przewyższenia negatywne: 638 m 99% drogi polne i dukty leśne i 1% asfaltu Trasa urozmaicona podbiegi – zbiegi (anglosaska) technicznie trudna!!! Jedna pętla, ostatnie 4km od przełęczy walimskiej (parking) wracamy tą samo drogą co start!
Całość trasy będzie oznaczona taśmą biało-czerwoną oraz białymi strzałkami na niebieskimi tle, które przyczepione będą na drzewach. Poruszanie się po drodze asfaltowej z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.

Klasyfikacja PÓŁMARATONU:
Open: I-III ( mężczyzna, kobieta)
Kat. wiekowe mężczyzn:                                Kat wiekowe kobiet:

M20 – 18-29 lat                                                K20 – 18-29 lat

M30 – 30-39 lat                                                K30 – 30-39 lat

M40 – 40-49 lat                                                K40 – 40-49 lat

M50 +……… lat                                                 K50 +……… lat

Klasyfikacja dodatkowa Policja: – miejsca I-III (policjanci, policjantki)
Organizator może połączyć kategorie wiekowe w przypadku zbyt małej ilości zawodników (min. 3 osoby)
Nagrody: Miejsca w open I-III, kat. wiekowe oraz klasyfikacja policjantów – pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w zależności od pozyskanych środków. Osoby w klasyfikacji open od I-III nie będą nagradzane w klasyfikacji wiekowej.

Program zawodów: 08:00- otwarcie biura zawodów

10:30- zakończenie weryfikacji zawodników 10:45- odprawa techniczna (wejście do strefy startu)

10:55- oficjalne otwarcie imprezy

11:00 START – III Walimski Półmaraton Górski

15:30 Ceremonia rozdania nagród

Postanowienia końcowe: Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe Trasa może ulec zmianie. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność. Impreza będzie zabezpieczona medycznie (ambulans, GOPR ) Noclegi na własną rękę. Wszelkich informacji udziela koordynator zawodów Aleksander Sobieraj tel. 661 077 750

Możliwość pobrania regulaminu w pdf http://pomiarownia.pl/files/regulamin_IIIWPG.pdf